Сайт держархівів Польщі дає доступ до 37 мільйонів документів

Портал державних архівів Польщі виклав скани 37 мільйонів документів. Там можна знайти рукописи класиків польської літератури, скан оригіналу Люблінської унії та багато іншого.

Відскановані рукописи польських поетів Адама Міцкевича і Ципріана Каміля Норвіда, оригінал Конституції 3 травня 1791 року і акт Люблінської унії Литви та Польщі 1569 року і ще мільйони цінних документів стали доступні після оновлення сайта державних архівів Польської Республіки SzukajwArchiwach.gov.pl., передає Польське радіо.

 
Szukajwarchiwach.gov.pl

За словами Мальвіни Розвадовської, яка є заступником директора Національного цифрового архіву Польщі, на сайті можна знайти унікальні матеріали, наприклад, документи РАЦСів, які стануть у пригоді генеологам. 

Усі матеріали доступні як для перегляду онлайн, так і для завантаження.

Як повідомлялося, архів Українського інституту національної пам’яті отримав приміщення.

Влад Троїцький: «В Україні починає формуватися традиція усвідомлення генезису»

Інтерв’ю з театральним режисером Владом Троїцьким для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Восьме травня. Чому полеглих згадують у тиші

8 травня 1919 року лондонський часопис Evening News надрукував лист одного з своїх дописувачів із міркуваннями про те, як краще відзначити «День миру» - тобто першу річницю завершення світової війни. Його автор закликав започаткувати нову загальнонаціональну традицію - згадувати загиблих у війні хвилинами мовчання.

Вінстон Черчилль: "Совєтська загроза вже замінила собою нацистського ворога…"

На тлі 80-ї річниці завершення Другої світової війни варто згадати про одну з ключових постатей тих подій – прем'єр-міністра Великої Британії Вінстона Спенсера Черчилля – харизматичного політика, який понад усе в своєму житті нероздільно й повсякчас дбав про свій власний престиж та престиж Великої Британії, а перемогу над її ворогами вважав своєю власною справою, зумівши реалізувати з блискавичною енергійністю свою дитячу мрію – за умови можливості мати два життя – одне прожити як політик, друге – як воєначальник.

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".