На ЧАЕС обирають ескіз муралу. ФОТО

Розпочалося голосування за ескіз муралу, який створять на Чорнобильській АЕС. Мурал розташують на стіні машинного залу.

Прес-служба Чорнобильської атомної електростанції опублікувала 24 ескізи муралів, один із яких втілять на стіні машинного залу ЧАЕС, передає "Хмарочос".

Мурал займатиме площу 18,5 на 57,9 метра.

Переможця визначить журі 31 травня. На вибір впиватимуть і результати голосування на сторінці станції у "Фейсбуці". Кожні 100 вподобань під ескізом забезпечать учаснику конкурсу один додатковий бал. За переше місце передбачена нагорода в 5 тисяч гривень та екскурсія на ЧАЕС.

Поки з великим відривом (3,5 тис. лайків) лідирує ескіз Миколи Трипольського, на якому зображено коміка Джорджа Карліна, автора фрази «Планета в порядку, це людям капець».

Така концепція відображає події, що відбуваються після вибуху в зоні ЧАЕС, зокрема різноманіття флори і фауни після того, як із зони пішли люди. У лівому кутку буде розташований QR-код, при зчитуванні якого відкривається знаменитий виступ.

 
Ескіз Миколи Трипольського.
Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

На другому місці наразі перебуває ескіз Валерія Коршунова «Погляд у майбутнє» (1700 лайків).

Його проект "закликає подивитись у можливе майбутнє ЧАЕС, де новітні технології, наукові дослідження, та проста робота людей можуть створити майбутнє, що змінить ставлення до ЧАЕС".

 

Валерій Коршунов. «Погляд у майбутнє».
FB Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

Третьою за кількістю вподобань (739) є робота Дарії Полєвої "Сила людської помилки". 

"Одна помилка — ціла низка наслідків. Місто, яке ніколи не буде жити колишнім життям", — так описує свою концепцію авторка. 

 

Ескіз Дарії Полєвої "Сила людської помилки". 
FB Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

Усі інші ескізи (24 шт) можна проглянути на сторінці  Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» у "Фейсбуці".

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!