На ЧАЕС обирають ескіз муралу. ФОТО

Розпочалося голосування за ескіз муралу, який створять на Чорнобильській АЕС. Мурал розташують на стіні машинного залу.

Прес-служба Чорнобильської атомної електростанції опублікувала 24 ескізи муралів, один із яких втілять на стіні машинного залу ЧАЕС, передає "Хмарочос".

Мурал займатиме площу 18,5 на 57,9 метра.

Переможця визначить журі 31 травня. На вибір впиватимуть і результати голосування на сторінці станції у "Фейсбуці". Кожні 100 вподобань під ескізом забезпечать учаснику конкурсу один додатковий бал. За переше місце передбачена нагорода в 5 тисяч гривень та екскурсія на ЧАЕС.

Поки з великим відривом (3,5 тис. лайків) лідирує ескіз Миколи Трипольського, на якому зображено коміка Джорджа Карліна, автора фрази «Планета в порядку, це людям капець».

Така концепція відображає події, що відбуваються після вибуху в зоні ЧАЕС, зокрема різноманіття флори і фауни після того, як із зони пішли люди. У лівому кутку буде розташований QR-код, при зчитуванні якого відкривається знаменитий виступ.

 
Ескіз Миколи Трипольського.
Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

На другому місці наразі перебуває ескіз Валерія Коршунова «Погляд у майбутнє» (1700 лайків).

Його проект "закликає подивитись у можливе майбутнє ЧАЕС, де новітні технології, наукові дослідження, та проста робота людей можуть створити майбутнє, що змінить ставлення до ЧАЕС".

 

Валерій Коршунов. «Погляд у майбутнє».
FB Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

Третьою за кількістю вподобань (739) є робота Дарії Полєвої "Сила людської помилки". 

"Одна помилка — ціла низка наслідків. Місто, яке ніколи не буде жити колишнім життям", — так описує свою концепцію авторка. 

 

Ескіз Дарії Полєвої "Сила людської помилки". 
FB Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

Усі інші ескізи (24 шт) можна проглянути на сторінці  Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» у "Фейсбуці".

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.