На ЧАЕС обирають ескіз муралу. ФОТО

Розпочалося голосування за ескіз муралу, який створять на Чорнобильській АЕС. Мурал розташують на стіні машинного залу.

Прес-служба Чорнобильської атомної електростанції опублікувала 24 ескізи муралів, один із яких втілять на стіні машинного залу ЧАЕС, передає "Хмарочос".

Мурал займатиме площу 18,5 на 57,9 метра.

Переможця визначить журі 31 травня. На вибір впиватимуть і результати голосування на сторінці станції у "Фейсбуці". Кожні 100 вподобань під ескізом забезпечать учаснику конкурсу один додатковий бал. За переше місце передбачена нагорода в 5 тисяч гривень та екскурсія на ЧАЕС.

Поки з великим відривом (3,5 тис. лайків) лідирує ескіз Миколи Трипольського, на якому зображено коміка Джорджа Карліна, автора фрази «Планета в порядку, це людям капець».

Така концепція відображає події, що відбуваються після вибуху в зоні ЧАЕС, зокрема різноманіття флори і фауни після того, як із зони пішли люди. У лівому кутку буде розташований QR-код, при зчитуванні якого відкривається знаменитий виступ.

 
Ескіз Миколи Трипольського.
Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

На другому місці наразі перебуває ескіз Валерія Коршунова «Погляд у майбутнє» (1700 лайків).

Його проект "закликає подивитись у можливе майбутнє ЧАЕС, де новітні технології, наукові дослідження, та проста робота людей можуть створити майбутнє, що змінить ставлення до ЧАЕС".

 

Валерій Коршунов. «Погляд у майбутнє».
FB Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

Третьою за кількістю вподобань (739) є робота Дарії Полєвої "Сила людської помилки". 

"Одна помилка — ціла низка наслідків. Місто, яке ніколи не буде жити колишнім життям", — так описує свою концепцію авторка. 

 

Ескіз Дарії Полєвої "Сила людської помилки". 
FB Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»

Усі інші ескізи (24 шт) можна проглянути на сторінці  Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» у "Фейсбуці".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.