Софійський собор у Стамбулі тепер має україномовний аудіогід

Собор Святої Софії в Стамбулі, Туреччина, отримав аудіогід українською мовою.

Про це повідомляє Генеральне консульство України в Стамбулі на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Понад півроку тому Генконсульство та Посольство України в Турецькій Республіці спільно з волонтерським проектом Guide-UA почали роботу з турецькими парнерами, щоб включити українську в перелік мов, якими озвучені аудіоекскурсії у Святій Софії. Український аудіогід у перекладі Guide-UA уже доступний у новому туристичному сезоні. 

"Ми щиро дякуємо турецьким колегам та волонтерам з Guide-UA, які підтримали нашу ідею і допомогли зробити 🇹🇷 Стамбул ще цікавішим для україномовних туристів. Обіцяємо не зупинятися на цьому, працюємо над тим, щоб української мови в Туреччині і, зокрема в туристичному Стамбулі, було більше", - пообіцяло Генеральне консульство.

ДОВІДКА:

Собор Святої Софії - головний православний храм Константинополя за часів Візантійської імперії, одна з найвеличніших пам'яток її архітектури. Збудований у V столітті. Зараз діє як музей. Входить у перелік світової спадщини ЮНЕСКО.

 

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.