На Дніпропетровщині перейменували площу на честь королеви Єлизавети ІІ

На честь королеви депутати Єлизаветівки одноголосно перейменували площу перед сільрадою. У сільраді вже готуються запросити на вшанування МЗС та Букінгемський палац.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Відтепер площа Єлизавети ІІ

Фото: ТСН

 

Крамниця, зупинка і сільрада – ось тут у центрі Єлизаветівки тепер буде головна родзинка села. Площа із "центральної" перетворилася на королівську. Ось тільки назву у депутатському рішенні довелося переписувати, бо спершу наплутали з титулом, зізнається сільський голова.

На площі Єлизавети ІІ формально – жодної будівлі. Проте є клумби, дитячий майданчик і навіть парк. І не простий! Окрім дубів, лип та абрикосів там висадили навіть фініки.

Вшанування королеви селян неабияк приголомшило.  

"Мені просто не віриться. Я не кажу, що жінка погана. Але в нас що, своїх нема?", – каже бабуся.

"Звичайно ж проти! Мені не подобаються американки ці всі", – каже інша жінка.

Та депутати переконують, нову назву площі дали не за ясні очі королеви. Депутат сільради Віктор Мисний каже – назвали площу на честь королеви через тверду позицію Великої Британії щодо відстоювання територіальної цілісності України та допомозі на міжнародній арені.

Цей депутат сільради який і запропонував перейменування. Каже: захопився міжнародною політикою після доповідей сільського голови. Той на запрошення британців нещодавно відвідав Об'єднане королівство.

"Якщо нас раптом змусять декомунізувати назву Єлизаветівка, я думаю, що цифру "2" ми домалюємо дуже просто", – каже сільський голова Єлизаветівки Максим Голосний.

Суперечок щодо перейменування не було. Жоден з чотирнадцяти обранців проти королеви не виступив.

На площі Єлизавети ІІ збираються встановити пам'ятний знак на честь королеви. Як він виглядатиме, у селі ще не придумали. Але вже знають, що без спеціального дозволу зображення членів королівської родини заборонено, тож щодо дизайну радитимуться з дипломатами.

У сільраді вже готуються запросити на вшанування МЗС та Букінгемський палац. Натомість у британському посольстві ТСН повідомили: від коментарів поки утримаються.

Читайте також:

Королева Єлизавета II зробила свій перший пост в Інстаграм

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.