Росія порушила кримінальну справу проти В’ятровича за "реабілітацію нацизму"

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальну справу щодо Голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича за фактом "реабілітації нацизму" (ст. 354.1 ч.2 КК РФ).

Інформація про це з’явилася на офіційному сайті СК РФ сьогодні.

Російські слідчі вважають, що Володимир В’ятрович, нібито, використовуючи своє службове становище й діючи під прикриттям вивчення історії Української держави, увіковічнення учасників українського визвольного руху "систематично заперечує факти, встановлені вироком Міжнародного військового трибуналу", зокрема й "про саму належність українских націоналістів часів Великої Вітчизняної війни до військ СС і їх участі у воєнних злочинах проти мирного населення".

Повідомлення рясніє цитатами з матеріалів Нюрнберзького трибуналу, в яких доводиться злочинний характер формувань СС. Конкретних вказівок на факти "злочинів" Голови УІНП, як і фактів зв’язків учасників українського визвольного руху з СС у тексті не наводиться.

"Заперечення встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі фактів і, як наслідок, результатів Другої світової війни, як і героїзація нацистських злочинців, не можуть залишитися без належної уваги. Дії такого роду, тим більше з боку представників народу, чиї предки гинули від рук фашистів, викликають здивування, і особи, які коють подібні злочини, мають понести законне покарання", — вважають у Слідчому комітеті.

Голова УІНП зреагував на ці звинувачення на своїй сторінці у "Фейсбуці". 

"Следственний комітєт, ви забиваєтєсь! Ні Володимир В’ятрович, ні політика національної пам’яті України, ні наша історія не є у сфері юрисдикції Росії. Тривалий час так було, і ви цим зловживали аж до здійснення злочинів проти людяності. Але, нагадаю, це минуло давно, як би не мріялося інакше.  Україна — суверенна держава, і якась псевдоюридична маячня Російської Федерації не поширюється на територію України і на мене як на її громадянина",  — написав В'ятрович.

Як випливає з матеріалів Нюрнберзького процесу, які В'ятрович вивчав з повного видання англійською мовою,  там є документи, які навпаки свідчать про боротьбу ОУН проти нацизму. Саме через невідповідність цих документів радянсько-російській пропаганді про нібито колабораціонізм бандерівців, ці документи ніколи не були опубліковані в Росії. 

"Росія відтворює радянські міфи, пов’язані з Другою світовою війною, які не мають нічого спільного ані з рішеннями Нюрнбергського процесу, ані тим паче з об’єктивом баченням того, чим була Друга світова війна. Зокрема, і для українців", — переконаний очільник Інституту національної пам'яті.

Як повідомлялося, найбільше ветеранів  збройних сил Третього Райху, які отримують пенсію від уряду ФРН, проживає в Польщі.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.