АНОНС: Камерний показ фільму «Майдан»

Важко повірити, але з часів Революції Гідності вже пройшло 5 років. Тож киянам пропонують переглянути один із перших фільмів, присвячених цій темі, — «Майдан» Сергія Лозниці.

Про це повідомляють організатори із "Polotno".

 

"Майдан" — це хроніка подій Революції Гідності. Фільм концентрується на масовості протесту, виводячи на передній план народ як рушійну силу. Окремі персонажі з’являються лише на декілька хвилин, аби знову стати частиною того руху, який створює зміни.

Прем’єра "Майдану" відбулася на Каннському кінофестивалі, де він став одним із перших фільмів, який розповів світові про ті події, що сталися у нашій країні. В Україні кіно отримало доволі змішану реакцію. Власне, як і всі стрічки Сергія Лозниці.

Час: 21 лютого, четвер, 19:00

Місце: Музичний простір МК, вул. Богдана Хмельницького, 57 Б

Вхід вільний за попередньою реєстрацією

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.