Апеляція по скіфському золоту в Амстердамі планується на березень

Скарга окупаційної влади Криму на рішення суду Амстердама щодо повернення колекції скіфського золота до України буде розглядатися в березні.

Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає портал "Забута спадщина".

 Фото: "Забута спадщина"

"Сьогодні можу вперше анонсувати слухання великої справи, яку розпочало Міністерство юстиції в Амстердамі щодо українського скіфського золота, яке було викрадено окупантами.

Зараз воно знаходиться на території Нідерландів, і ми виграли першу інстанцію в Амстердамі, де суд визнав, що ці цінності є українськими. 11-12 березня поточного року буде слухання в апеляційній інстанції", - зазначив він.

При цьому Петренко наголосив, що особисто представлятиме нашу країну на слуханні. "Ми маємо чітку юридичну позицію, я буду представляти інтереси уряду у цьому процесі, і дуже розраховую, що це буде чергове рішення на користь України у юридичній війні з державою-агресором", - сказав він.

Дивіться також:

Скіфське золото в Амстердамі. Як Україна бореться за повернення скарбів

Суд щодо "скіфського золота". Шанси сторін на тлі міжнародного права

Все за темою "Скіфи"

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.