Настоятеля МАФу-монастиря біля Десятинки депортували з України

Єпископа Української православної церкви Московського патріархату і настоятеля "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" на руїнах Десятинної церкви Гедеона (Харона) депортували з України.

Священика затримали в ніч із 13 на 14 лютого в аеропорту Бориспіль, куди він прилетів зі США. Там єпископ зустрічався з конгресманами та державним секретарем США, яким скаржився на нібито порушення прав вірян УПЦ МП в Україні.

Єпископ Макарівський, вікарій Київської єпархії УПЦ МП Гедеон. Джерело: FB Гедеона Харона

"ТСН" наводить пояснення Державної прикордонної службі, що причиною депортації стало те, що єпископ має кілька громадянств і є адептом "русского мира". Прикордонники вилучили у Гедеона український паспорт.

"Владику депортували до США! Вели до літака збройні автоматники як злочинця!", – написав Гедеон у "Фейсбуці".

 Протокол вилучення українського паспорта Харона. Джерело: FB Гедеона Харона

Гедеон (Харон) відомий тим , що є настоятелем "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці" – зареєстрованих як МАФ споруд біля фундаменту Десятинної церкви. Існування "монастиря" від травня 2011 року супроводжується скандалами й конфліктами з Національним музеєм історії України, до якого належить територія, де розташовується МАФ.

У червні 2018 року на чергову вимогу демонтувати об'єкти монастиря, на встановлення яких музей не давав згоди, настоятель Гедеон Харон надіслав листа  з погрозами родового прокляття до сьомого коліна гендиректору Тетяні Сосновській.

У листопаді 2018 року Окружний адміністративний суд Києва підтримав релігійну громаду "монастиря" й призупинив провадження про скасування реєстрації МАФу "Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці".

---------------------

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинної. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинній - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.