Світовий конгрес українців склав список історичних річниць на 2019 рік

На 2019 рік Світовий конгрес українців визначив гасло: "Наша сила в єдності цілої української нації та цілісності українських земель!".

Про це йдеться в повідомленні сайті організації.

СКУ закликав українську діаспору відзначити такі історичні річниці:

- 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західдноукраїнської Народної Республіки;

- 80-ту річницю проголошення незалежності Карпатської України;

- 30-ту річницю легалізації Української греко-католицької церкви в Україні;

- 5-ті роковини розстрілів Небесної сотні;

- 5-ту річницю незаконної окупації Криму й Донбасу Російською Федерацією та російської агресії проти України;

- 75-ті роковини переселення й депортації українців з Лемківщини, Холмщини, Надсяння й Підляшшя та депортації кримських татар та інших народів Криму.

Загальне гасло для координації заходів української діаспори на 2018—2022 роки звучить так: "Де б ми не жили, пишаймося, що ми —українці!"

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.