Які історичні книжки стали "книжками року 2018"? СПИСОК

9 лютого ХХ Всеукраїнський рейтинг "Книжка року 2018" під час церемонії в Українському домі оголосив результати.

Про це повідомляє "ЛітАкцент"

 Перша леді Марина Порошенко вручає "Видавничий імідж року" директору видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іванові Малковичу. Фото: FB Президента України Петра Порошенка

"Історична правда" вибрала переможців історичного жанру:

  • Номінація "Популярні видання / історична белетристика": Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель (Харків: Клуб сімейного дозвілля):
  • Номінація "Дослідження, документи": Степан Рудницький "Історія, геополітика і географія". Книга 1–5 (Київ: Темпора):
  • Номінація "Біографії і мемуари": Вінстон Черчілль. Спогади про Другу світову війну. Книга І, ІІ (Київ: Видавництво Жупанського) і Олексій Ясь. Багатоликий Микола Костомаров (Київ: Либідь);
  • Номінація "Науково-популярна література": Таємниці цивілізації (Харків: Віват);
  • Номінація "Спеціальна література / довідкові видання": Микола Чмир Державні нагороди України (Київ: Балтія-Друк);
  • Номінація "Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки": "Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького. Етнографія сексуальности на межі XIX–XX століть" за упорядкування Марії Маєрчик і Олени Боряк. – (Київ: Критика).

Нагадаємо, вийшло другом нове видання про Голодомор-геноцид "Усвідомлення Голодомору 1932-1933 рр.: Чернігівщина".

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.