Які історичні книжки стали "книжками року 2018"? СПИСОК

9 лютого ХХ Всеукраїнський рейтинг "Книжка року 2018" під час церемонії в Українському домі оголосив результати.

Про це повідомляє "ЛітАкцент"

 Перша леді Марина Порошенко вручає "Видавничий імідж року" директору видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" Іванові Малковичу. Фото: FB Президента України Петра Порошенка

"Історична правда" вибрала переможців історичного жанру:

  • Номінація "Популярні видання / історична белетристика": Terra Ucrainica. Історичний атлас України і сусідніх земель (Харків: Клуб сімейного дозвілля):
  • Номінація "Дослідження, документи": Степан Рудницький "Історія, геополітика і географія". Книга 1–5 (Київ: Темпора):
  • Номінація "Біографії і мемуари": Вінстон Черчілль. Спогади про Другу світову війну. Книга І, ІІ (Київ: Видавництво Жупанського) і Олексій Ясь. Багатоликий Микола Костомаров (Київ: Либідь);
  • Номінація "Науково-популярна література": Таємниці цивілізації (Харків: Віват);
  • Номінація "Спеціальна література / довідкові видання": Микола Чмир Державні нагороди України (Київ: Балтія-Друк);
  • Номінація "Краєзнавча і туристична література / етнографія / історія повсякдення / дорожні нотатки": "Криптадії Федора Вовка: винайдення сороміцького. Етнографія сексуальности на межі XIX–XX століть" за упорядкування Марії Маєрчик і Олени Боряк. – (Київ: Критика).

Нагадаємо, вийшло другом нове видання про Голодомор-геноцид "Усвідомлення Голодомору 1932-1933 рр.: Чернігівщина".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.