Директора Чернівецького облархіву засудили на 5 років

5 років позбавлення волі 29 січня призначив суд колишньому керівнику Державного архіву Чернівецької області.

До кримінальної відповідальності архівіста притягнули за хабар, повідомляє ZIK із посиланням на прес-службу Управління СБУ в Чернівецькій області.

Хабарника затримали в серпні 2017 року в робочому кабінеті під час отримання майже 1300 євро від місцевого мешканця. Як свідчать матеріали кримінальної справи, посадовець систематично стягав плату за видачу громадянам архівних довідок про їх народження на території області. 

Момент затримання хабарника. Фото: acc.cv.ua

Суд визнав посадовця винним у скоєнні злочину передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу ("Одержання хабара в особливо великому розмірі або службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище").

Але, як з'ясували журналісти інформагенції АСС засуджений екс-архівіст не потрапиь за ґрати.

"Суд вирішив на підставі ч.2 ст.84 КК України (через важку хворобу) звільнити чоловіка від від відбування призначеного основного покарання у виді позбавлення волі строком на п'ять років", - йдеться у судовому рішенні, опулікованому в Єдиному державного реєстру судових рішень.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.