З-під найвищої статуї світу виганяють крокодилів

Індійська влада забирає 300 крокодилів із водосховища поруч із найвищою статуєю у світі, щоб туди могли сідати гідролітаки з туристами.

Триметрових рептилій заганяють у металеві клітки та відвозять в інше місце, повідомляє Бі-Бі-Сі.

182-метрову статую на честь державного й політичного діяча Індійського національного конгресу Сардара Пателя відкрили в штаті Гуджарат у жовтні 2018 року. Статуя швидко стала популярним місцем для відвічувачів.

 Статуя удвічі більша за статую Свободу у Нью-Йорку. Фото: AFP

Але залізничне сполучення між місцевістю, де встановлений пам’ятник, та іншими містами відсутнє, тож туристи добираються автобусами.

За словами місцевого урядовця лісової охорони Анурадхи Саху, розпорядження про переміщення крокодилів видав уряд штату "з міркувань безпеки через зростання потоку туристів".

Таке рішення викликало критику з боку захисників природи. Директор Громадського центру науки Джитендра Гавалі називає рішення уряду приьрати крокодилів порушенням законодавства про захист дикої природи.

"Уряд порушує їхній ареал та піддає їхні життя ризику", — говорить д-р Гавалі.

Нагадаємо, "Статую єдності" в образі "архітектора незалежної Індії" Валлабхаї "Сардара" Пателя (1875—1950) відкрили 31 жовтня 2018 року неподалік м. Навагам у штаті Гуджарат. На реалізацію проекту владі та архітекторам знадобилося близько п'яти років. Вартість статуї склала $ 430 млн.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.