З-під найвищої статуї світу виганяють крокодилів

Індійська влада забирає 300 крокодилів із водосховища поруч із найвищою статуєю у світі, щоб туди могли сідати гідролітаки з туристами.

Триметрових рептилій заганяють у металеві клітки та відвозять в інше місце, повідомляє Бі-Бі-Сі.

182-метрову статую на честь державного й політичного діяча Індійського національного конгресу Сардара Пателя відкрили в штаті Гуджарат у жовтні 2018 року. Статуя швидко стала популярним місцем для відвічувачів.

 Статуя удвічі більша за статую Свободу у Нью-Йорку. Фото: AFP

Але залізничне сполучення між місцевістю, де встановлений пам’ятник, та іншими містами відсутнє, тож туристи добираються автобусами.

За словами місцевого урядовця лісової охорони Анурадхи Саху, розпорядження про переміщення крокодилів видав уряд штату "з міркувань безпеки через зростання потоку туристів".

Таке рішення викликало критику з боку захисників природи. Директор Громадського центру науки Джитендра Гавалі називає рішення уряду приьрати крокодилів порушенням законодавства про захист дикої природи.

"Уряд порушує їхній ареал та піддає їхні життя ризику", — говорить д-р Гавалі.

Нагадаємо, "Статую єдності" в образі "архітектора незалежної Індії" Валлабхаї "Сардара" Пателя (1875—1950) відкрили 31 жовтня 2018 року неподалік м. Навагам у штаті Гуджарат. На реалізацію проекту владі та архітекторам знадобилося близько п'яти років. Вартість статуї склала $ 430 млн.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.