Українець намагався вивезти 375 монет від античності до СРСР. ФОТО

375 старовинних монет вилучили в громадянина України на кордоні з Польщею українські правоохоронці 27 січня.

Монети знайшли під час спільного огляду співробітники СБУ, прикордонники Львівського загону та митники, повідомляє Держприкордонслужба.

Партія включала 375 монет, серед яких були монети, датовані початком ХVІІ століття, монети короля Польщі та Литви Сигізмунда І (ХV-ХVІ) століття, російських імператорів Катерини ІІ (ХV-ХVІ), Олександра ІІ (ХІХ століття), монети із зображенням королеви Великої Британії Єлизавети ІІ, античні та польські монети, монети часів СРСР тощо.

Фото: ДПСУ 
 Фото: ДПСУ 

Правоохоронці передали колекцію на експертизу для встановлення культурної та історичної цінності.

Як повідомлялося, в Узбекистані знайшли скарб вартістю більше $1 млн.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.