Британські студенти зняли фільм мовою, яка мертва два тисячоліття

Кембридзький університет зняв короткометражний фільм мертвою мовою, якою не говорять від першого століття н. е.

Про це повідомляє Daily Mail. Стрічка повністю озвучена вавилонським варіантом аккадської мови, яку відновив науковий співробітник Коледжу Св. Івана Кембридзького університету Мартін Вортінгтон.

20-хвилинний фільм під назвою "Бідняк з Ніппура" розповідає історію юнака, який у 701 році до н.е. прагнув помститися міському голові, що видурив у того цінне майно – козу і забив її.

 Кадр із фільму

Ця історія була відома в Месопотамській цивілізації ще понад 2700 років тому. Її увіковічнено в глині, де на 160 рядках тексту розповідаєтсья про бідняка на ім’я Гіміл-Нінурта (Gimil-Ninurta).

Імовірно, сама історія давніша за 701 рік до н.е., тому що про неї йдеться у фрагменті іншої глиняної таблички, яку знайшли в біблоітеці ассирійського царя Ашшурбаніпала (правив у 669-631 до н. е.).

Фільм зняли члени Месопотамської громади Кембриджа під керівництвом доктора Вортінгтона.

Нагадаємо, в Ізраїлі ідентифікували перстень Понтія Пилата.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.