Путіна просять повернути КГБ

Президенту Російської Федерації Володимиру Путіну запропонували повернути головній спецслужбі країни назву КГБ.

З такою ініціативою виступив "Національний комітет +60", повідомляє російська служба Радіо "Свобода" з посиланням на російські мас-медіа.

Така ідея виникла після того, як у російський день військового розвідника Путін запропонував повернути армійській розвідці колишню назву "ГРУ" – Головне розвідувальне управління.

"Однозначно архіважливі аналогічні спецслужби соющної держави Росія—Білорусь повинні називатися однаково – КГБ. На думку експертів, зворотне перейменування КГБ, ГРУ і міліції, поза сумнівами, одержить повне схвалення росіян і нейтралізує провокації опозиції, як аживе на щедрі подачки Заходу!", – ідеться в заяві об’єднання.

Зараз спецслужба Російської Федерації називається Федеральною службою безпеки (ФСБ). Найвищий орган управління військовою розвідкою — Головне управління Генерального штабу Збройних сил РФ. До 2010 року воно називалося Головним розвідувальним управління (ГРУ) ГШ ЗС РФ. Така ж абревіатура існувала і в Радянській армії.

Нагадаємо, що "Національний комітет +60" створили в Санкт-Петербурзі в 2012 році для відзанчення 60-річного ювілею Путіна. Проте група діє й досі. Зокрема, навесні цього року комітет закликав патріарха РПЦ Кирила створити ікону з ликом Путіна.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.