У Львові відкрили пам'ятник героям ЗУНР та УГА. ФОТО

1 листопада, у день вшанування 100-річчя Листопадового Чину у Львові урочисто відкрили та освятили пам'ятник героям ЗУНР і УГА.

Про це повідомляє Гал-інфо.

 Фото: Марія Шевців, Гал-Інфо

Меморіал заввишки понад 8 метрів та площу навколо нього облаштували на розі вул. Огієнка і вул. Листопадового Чину за рішенням Львівської облдержадміністрації.

На відкритті пам'ятника були присутні вищі посадові особи Львівщини, зокрема голова ЛОДА Олег Синютка та голова Львівської облради Олександр Ганущин, а також Генеральний прокурор України Юрій Луценко і Перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів. Крім цього, відкрити меморіал запросили і автора проекту, народного художника України Любомира Медвідя.

 Фото: Марія Шевців, Гал-Інфо

Урочистості розпочалися зачитуванням Відозви Української Національної Ради до мешканців Галичини про проголошення Західноукраїнської Народної Республіки та театралізованою присягою Січових Стрільців.

Згодом присутні під супровід оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного спільно виконали Державний Гімн України. Після короткого віче пам'ятний знак освятили і вшанували українських героїв хвилиною мовчання.

 Фото: Марія Шевців, Гал-Інфо

"Усі, хто зібрався сьогодні тут, подумки порівнює цей день із 1 листопада 1918 року. Ми повинні розуміти, що не відчуваючи, не бачачи щодня нашої історії, не шануючи героїв, які поклали голову за нашу державу, ми не матимемо майбутнього.

Зараз за тисячу кілометрів від Львова український воїн береже нашу державу, українська армія боронить нашу землю. Сьогодні ми маємо чим гордитися – Західноукраїнською Народною Республікою, Українською Галицькою Армією, Збройними Силами України", - наголосив Олег Синютка.

Нагадуємо, що у Києві відкрилась виставка, присвячена україно-польським стосункам.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.