Спецпроект

В американському штаті Міннесота визначили День пам'яті Голодомору. ДОКУМЕНТ

Мер міста Сент-Пол, штат Міннесота, США проголосив 28 жовтня 2018 року Днем вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду.

Текст прокламації опублікував Український інститут національної пам'яті на своїй сторінці у "Фейсбсуці".

У документі йдеться про те, що  тоталітарний режим Йосип Сталін учинив акт геноциду українського народу за допомогою штучно створеного голоду, що призвело до смерті до 10 мільйонів осіб.

Голодомор був свідомо задуманий радянським режимом, щоб покарати українців за їх опір його економічному, політичному та соціальному тискові.

 

"Історична правда" публікує переклад повного тексту прокламації:

Оскільки 85 років тому радянський вождь Йосип Сталін та його тоталітарний режим учинив акт геноциду за допомогою штучно створеного голоду, конфіскації землі, зерна та худоби в українського народу, що призвело до смерті до 10 мільйонів невинних чоловіків, жінок і дітей; та

Оскільки цей геноцид, відомий у світі як Голодомор, що означає "Убивство голодом", був свідомо задуманий радянським режимом, щоб покарати волелюбних українців за їх опір його економічному, політичному та соціальному тискові; та

Оскільки під час піку Голодомору в 1933 році українців помирало 25 тисяч щодня, причому біля третини його жертв були діти до 10 років; та

Оскільки в той час, як радянська влада продовжувала експортувати український хліб за кордон, українських селян у "житниці Європі" цілеспрямовано доводили до повільної та болісної смерті голодом; та

Оскільки в архівах КГБ задокументовано дії та наміри радянського режиму знищити національну ідентичність України за допомогою депортацій та розстрілів українських інтелектуалів, релігійних та культурних діячів та багатьох інших, хто наважувався говорити про голод або критикувати радянську владу публічно; та

Оскільки під всесвітнім гаслом "Україна пам’ятає – світ визнає" Голодомор має бути офіційно визнаний світом як злочин проти людяності, щоб запобігти подбіним геноцидам у майбутньому,

На цій підставі я, Мелвін Мартер, мер міста Сент-Пол, цим проголошую неділю, 28 жовтня 2018 року Днем пам’яті українського геноциду.

Нагадаємо, після спільних звернень українських дипломатів та представників української дісапорти в США 16 жовтня губернатор штату Міннесота Марк Дейтон видав схожу прокламацію, яка встановила 28 жовтня 2018 року Днем ушанування пам'яті Голодомору. 

21 жовтня в канадському місті Торонто офіційно відкрили меморіал жертвам Голодомору.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.