Українські урядовці у Великій Британії відзначили 85-ті роковини Голодомору. ФОТО

У Великій Британії розпочали відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У Лондоні місцева українська громада провела урочисту церемонію в рамках міжнародної акції "Запалімо свічку пам’яті!", повідомляє Посольство України у Великій Британії у "Фейсбуці".

 

До найстарішого в Європі монументу жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні вінки поклали Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Посол України у Великій Британії Наталія Галібаренко і президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

 

Під час служіння зачитали імена вісімдесяти п’яти дітей з мільйонів тих, які загинули в роки Голодомору. Пам’ять безневинних жертв геноциду була вшанована хвилиною мовчання. Священики Української автокефальної православної церкви та Української греко-католицької церкви провели спільний поминальний молебень.

 

Урочистим запаленням свічки пам’яті розпочато відзначення у Великій Британії 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Нагадаємо, Сенат США ухвалив резолюцію, у якій визнає геноцидом Голодомор 1932-33 років.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.