АНОНС: Бібліотека Істправди на BOOK-SPACE у Дніпрі

Нові книжки з "Бібліотеки "Історичної правди" та старі історичні фейки представлять на книжковому фестивалі у Дніпрі.

Як деконструйовувати міфи і протистояти фейкам розповідатиме Олександр Зінченко, заступник головного редактора проекту "Історична правда", ведучий програми "Розсекречена Історія" на каналі UA:Перший.

 

Розмова відбуватиметься з новими книжками в руках: "Війна Двох правд: Поляки та українці у кривавому ХХ столітті" та "Друга Світова: Непридумані історії. (Не)наша, жива, інша".

У першій книжці автори статей спробували висвітлити правду про супе­речливі події XX століття в історії двох народів. 

Ви дізнаєтесь про: діяльність ОУН та УПА, а також Армії Крайової; трагедію Волині 1943 року; акцію "Вісла" 1947 року;  те, чому Василь Стус писав, що хотів би бути поляком; зусилля Єжи Ґедройця та інших інтелектуалів у пошуках правди через слово.

Ця зустріч є доброю нагодою для тих, хто хоче зрозуміти, чому минуле розділяє українців та поляків і чи наші народи домовляться про завершення "війни двох правд". 

 

У другій книжці ідеться про Війну. Війна (не) наша — не тільки за Батьківщину, а й за інтереси кількох тоталітарних держав. Війна наша — навіть через вісімдесят років.

Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів.

Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню "Історична правда", розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після.

В умовах інформаційної війни у світі постправди важливо тренувати критичне мислення та навички встановлювати причини і наслідки між подіями.

Час: 28 вересня, п’ятниця, 18:00

Місце: Обласна державна адміністрація, Кругла Зала, прорспект Олександра Поля, 1

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.