Польське радіо запустило портал до 100-річчя відновлення незалежності Польщі

Польське радіо запустило інтернет-портал під назвою "Незалежна Польща" ("Polska Niepodległa") до 100-річчя незлаженості країни.

Він представляє ряд нових радіопередач, також періодичних, пов’язаних із 100-річчям повернення Польщею незалежності. До цієї ініціативи приєдналися усі Програми та Служби Польського радіо, а також портал polskieradio.pl та архів радіо.

 

Польське радіо пропонує своїм слухачам, крім цікавих радіопередач, також зустрічі із журналістами та запрошеними гостями на відкритих подіях у місцях, що є символами польської незалежності.

Майданчиком, що об’єднує цю широку, різноманітну та інноваційну діяльність радіо, стала веб-сторінка www.niepodlegla.polskieradio.pl, створена спільно журналістами, графічними дизайнерами та IT-фахівцями.

Niepodlegla.polskieradio – це історії, люди, події, явища та рефлексії, пов’язані із 100-річчям незалежності Польщі. Це також тексти, спогади, репортажі, розповіді свідків, галереї фільмів та світлин. Це невідомі документи, унікальні звукозаписи, радіо архіви, старі фотографії та сучасні відеоролики.

Читайте також:

Львівська міськрада дасть 25 тисяч за найкращі історичні проекти про ЗУНР

Інший першотравень. Маївка з шашликами як київська традиція

Як в Києві святкували перше травня за триста років до появи дня міжнародної солідарності трудівників

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.