Спецпроект

CКУ закликав нащадків жертв Голодомору долучатися до відзначення 85-х роковин

Із нагоди 85-тих роковин Голодомору 1932-33 роківСвітовий конгрес українців (СКУ) закликає нащадків жертв Голодомору, які проживають у всіх куточках світу, долучитися до поширення обізнаності про Голодомор-геноцид на міжнародному, національному та місцевому рівнях.

Відповідний заклик опублікований на сайті СКУ. Організація задекларувала такі цілі:

- гідне вшанування жертв Голодомору;

- розуміння та вшанування свідків Голодомору;

- забезпечення належного визнання геноциду світовою спільнотою;

- передавання історії про Голодомор майбутнім поколінням.

"Широке розповсюдження історії про Голодомор – в інтересах українського народу.  Це жахливий злочин у нашій історії, що продовжує визначати нас як народ сьогодні. Розуміння цієї історії щонайменше сприятиме пошуку шляхів уперед. Щоб досягнути успіху нам потрібен ваш голос!", – повідомляє прес-служба СКУ.

Щоб отримувати інформацію про заходи для реалізації цілей СКУ, можна внести своє прізвище в базу даних, яка зараз створюється, за посиланням.

Контактна особа - Ірка Мицак (Irka Mycak) з Міжнародного координаційного комітету Голодомору Світового конгресу українців, е-пошта: holodomor85@ukrainianworldcongress.org

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.