Розкрили пікантні подробиці папірусу, якому 2 тис. років

Експерти зі швейцарського Базельського університету розшифрували 2000-річний давньоримський папірус. Він розкриває погляд античних мислителів на жіночу сексуальність.

Про це повідомляє Gazeta.ua із посиланням на Daily Mail.

Папірус не могли розшифрувати майже 400 років

 

Над вивченням документа працювали ще починаючи із XVI ст. Він списаний з обох боків і важко піддавався перекладу. Тепер з'ясували, що це трактат про те, що відбувається з жінками, які відчувають сексуальний голод.

Науковці застосували ультрафіолетове та інфрачервоне світло. Завдяки цьому з'ясували, що документ є насправді кількома сторінками папірусу, які склеїлися разом. Його розділили за допомогою спеціального інструмента і після цього змогли розшифрувати текст.

Професор античної історії Базельського університету Сабіна Хюбнер називає відкриття сенсаційним. "Більшість записів містять листи, рецепти та медичні документи. Робота присвячена "істеричному апное". Це теорія, яка говорить про "блукаючу матку". Вона переміщується тілом і викликає у жінки емоційні сплески. Найсильніший цей ефект у самотніх жінок.

 Листи папірусу змогли розділити за допомогою спеціального приладдя

Ймовірним автором трактату є античний лікар Гален або коментатори до його робіт. Швидше за все, документ використовувався як частина книжкової палітурки. Таке застосування знайшли старовинному рукопису середньовічні монахи. Також науковці не виключають що частини папірусу могли опинитися в інших містах, де вивчають античну історію – Страсбурзі, Лондоні, Берліні або в інших місцях", - зазначила д-р Хюбнер.

Нагадуємо, що в Японському морі знайшли затонулий "корабель скарбів".

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.