АНОНС: Київ побачить прем'єру історичного перформансу про доньку Анни Київської

21 червня в Києві відбудеться прем'єра історичного перформансу "Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння" про неймовірне та маловідоме життя онуки Великого князя Київського Ярослава Мудрого.

На внутрішньому подвір’ї Міністерства відбудеться традиційний четвертий МЗС Open Air 2018. 

Цього разу в фокусі уваги вшанування європейської історичної спадщини України, а також тематика гендерної рівності і, зокрема, ролі жінки в суспільстві в історичній перспективі. 

 

Партнером цьогорічного МЗС Open Air є Міжнародний фестиваль мистецтв "Anne de Kyiv Fest" з прем’єрою історичного перформансу "Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І. Початок славного служіння".

Над проектом працювали: Ірма Вітовська-Ванца, Анастасія Блажчук, Андрієй Єрмоленко, Олександр Ірванець, Федір Баландін, Федір Стригун, Остап Ступка, Олексій Березюк, Євген Нищук, Тарас Компаніченко, Іван Небесний, Іван Рябчієй, Олег Грищенко, Станіслав Кушпітовський, Костянтин Скритуцький, Дмитро Чистяк, Роман Швед та інші. 

21 червня, 20.00 (початок офіційної частини - 19.30)

Місце: Київ, Михайлівська площа,  1 (внутрішнє подвір’я МЗС).

Вхід вліьний.

Орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години. Кількість посадкових місць обмежена, але є можливість переглядати виставу стоячи. 

Читайте також:

Не тільки Анна! Чому Україна мусить поставити питання про всю старокиївську спадщину

У Києві відкрили пам'ятник королеві Франції Анні Ярославні. ФОТО, ВІДЕО

 "Анна Київська" та "Ярослав Мудрий" на вулицях Києва

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.