На реставрацію шарівського "Цукрового замку" знайшли кошти

Шарівський замок у Харківській області збираються реставрувати.

Про це повідомила голова Харківської ОДА Юлія Світлична на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Разом із німецькими партнерами з ВАSF SE та авторами проекту "Знайдено в Україні" вже вирішили питання щодо фінансування першочергових невідкладних робіт — ремонт інженерних комунікацій та покрівлі, початок реставрації об’єктів вхідної групи, відновлення оранжерейного комплексу". —  написала чиновниця.

Шарівский замок ("Цукровий замок", "Шарівська перлина") споруджений у смт. Шарівка Богодухівського району Харківської області в ХІХ ст. Належав братам німецького походження Гербенштрейтерам, згодом цукровому магнатові Леопольду Кенігу. З 1925 по 2008 рік там розташовувався туберкульозний санаторій. 

З 2002 року палац руйнується дощовими водами, оскільки не має водостічних труб. У 2014 році маєток передали в оренду благодійному фонду "Омріяна Країна" для створення центру культури і мистецтв.

Як повідомлялося, в ніч на 11 червня на Івано-Франківщині згоріла  найбільша дерев'яна церква в Галичині.

У середині квітня на Харківщині згоріла садиба Шидловських XVIII ст.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.