Македонія змінює свою назву

Греція та Македонія підписали угоду щодо зміни назви Македонії. Згідно з документом, сусідка Греції називатиметься Північна Македонія.

Грецький прем'єр Алексіс Ципрас назвав це "сміливим, історичним та необхідним кроком для наших народів", повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі.

Лідери країн оголосили про угоду ще у вівторок і підписали її, попри протести.

Нагадаємо, Республіка Македонія здобула незалежність у 1991 році внаслідок розпаду Югославії. Її назва походить від античного грецького царства, яке охоплювало територію більшу за територію республіки.

У зв'язку з цим Республіка Македонія мала суперечки з Грецією, яка у своєму складі має провінцію з такою ж назвою. Греки заявляли, що використовуючи назву "Македонія" сусідня держава має претензії на частину Греції.

З 1993 року в ООН використовувалася назва "Колишня Югославська Республіка Македонія". Через питання назви Греція чинила перешкоди вступу Македонії в ЄС і НАТО. У 2011 році Міжнародний суд ООН в Гаазі ухвалив, що такі дії Греції незаконні.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.