У Дніпрі мурал дивізії "Галичина" замалювали Чебурашкою і Карлсоном. ФОТО

У Дніпрі на місці муралу з написом "Дивізія Галичина" намалювали героїв мультфільмів та напис російською "Ребята, давайте жить дружно".

Цей проект був ініційований громадською організацією "Честь та віра", заявив у коментарі "Радіо Свобода" голова громадської організації Роман Горяїнов.

За його словами, мурал створювали упродовж двох днів. На створення фону використали три банки білої фарби, на сам малюнок – 60 балончиків, які придбала організація.

Для збільшення тисніть тут

Як зазначив Горяїнов, ініціатива не має ніякого політичного підтексту. Активісти хотіли створити позитивні зображення, щоб "зробити світ хоч трішки добрішим і світлішим".

Наприкінці квітня у Дніпрі через напис "Дивізія "Галичина" стався конфлікт між мешканцями одного з будинків на проспекті Миру та активістами організації "С14".

За словами місцевих жителів, вони були обурені тим, що поблизу їхнього будинку невідомі їм особи створили графіті на честь дивізії "Галичина". Один із мешканців будинку замалював напис. Коли активісти "С14" прийшли його відновити, виникла конфліктна ситуація зі штовханиною.

 

Як розповіли в обласній поліції, двох активістів "С14" запросили до районного відділення поліції, де встановили їхні особи. Відомості про подію внесли до журналу єдиного обліку.

В організації "С14" підтвердили, що графіті було створене їхніми активістами. Вони не заперечують, що на місці події сталась штовханина, але зазначають, що спровокували її не члени організації, а нетверезі мешканці.

На тему дивізії "Галичина" читайте:

Великий блеф. Кампанія набору в дивізію "Галичина" як маніпулятивна технологія

Створення дивізії "Галичина", як політичний проект та цивілізаційний вибір

Дивізійник Леонід Муха: "Всі хочуть, щоб українці боролись у рукавичках"

Капелани та духовна опіка в Українській Дивізії військ СС "Галичина"

1943: Парад добровольців Дивізії зброї СС "Галичина" 18 липня у Львові

В лісах під Бродами. Місцями боїв дивізії "Галичина"

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.