Клімкін відсторонив консула в Гамбурзі за антисемітські висловлювання

Консула України в Гамбурзі (Німеччина) Василя Марущинця тимчасово відсторонили від виконання службових обов'язків.

Вітчизняне Міністерство закордонних справ перевіряє його причетність до антисемітських висловлювань та фашистських симпатій у соціальних мережах – про це "5 каналу" повідомила речниця відомства Мар'яна Беца.

Після скандальних висловлювань у МЗС щодо Василя Марущинця відкрили відповідне дисциплінарне провадження.

"Розпочато термінове дисциплінарне провадження у зв'язку з антисемітськими висловлюваннями одного з консулів у Гамбурзі. Дипломат відсторонений від виконання службових обов'язків, наразі розглядається питання про його можливе відкликання з Гамбурга до України. МЗС України категорично засуджує всі прояви антисемітизму, ксенофобії та дискримінації і не толерується серед наших співробітників як центрального прав'я, так і за кордоном. Ми ретельно розберемося із ситуацією та зробимо висновки на майбутнє", – зазначила Мар'яна Беца.

 

Скандал навколо Василя Марущинця розгорівся після того, як у ЗМІ потрапили дописи з його закритої сторінки у "Фейсбуці".

Зокрема, він публікував фото, на якому позує з тортом із написом "Mein Kampf" ("Моя боротьба" – назва програмової книжки ідеолога нацизму Адольфа Гітлера)

 

Нагадуємо, що Adidas випустив серію спортивного одягу із зображенням державного герба СРСР і надписом USSR напередодні Чемпіонату світу з футболу, який в липні відбудеться в Росії. Через негативну реакцію багатьох клієнтів і заяви політиків, компанія зняла з продажу цей одяг.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.