АНОНС: Дискусія «Чи з’явиться український Черчилль?»

Ім'я Вінстона Черчилля відоме навіть людям, які ніколи не цікавились ані історією, ані політикою. Без перебільшень легендарний прем'єр-міністр Великої Британії.

 

Мало хто знає, що в свої 20 років Черчилль об'їздив усі можливі гарячі точки та не надто турбувався про власну безпеку. До безглуздя впевнений у власній непереможності він не лише повернувся живим з поля бою, а й отримав щось більше, щось, що потім, за його ж словами, стало фундаментом майбутнього життя.

"Мені він не подобається, але одного дня він стане прем’єр-міністром Великої Британії", — сказав британський офіцер Джордж Вайт про юного Черчилля. Вінстону знадобилося 40 років, щоб потрапити до цього кабінету, і свій шанс він використав наповну.

Про долю британського політика, шлях видатних політичних персон, про те, звідки з’являються особистості, які у важкий момент здатні об’єднати всю націю, а також про те, чи з`явиться в Україні власний Черчилль будуть говорити у клубі "Наш формат".

Спікери:

Кириченко Владислав – громадський діяч, підприємець, меценат, засновник видавництва Наш Формат;

Віталій Гайдукевич – журналіст, телеведучий.

Час: 24 квітня, вівторок, 19.00

Місце: Клуб "Наш Формат", пров. А. Горської, 5, м. Київ.

Для участі в події потрібно зареєструватись.

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.