АНОНС: У Запоріжжі пройде фестиваль «ІСТОРІЯ.UA»

Український інститут національної пам’яті запрошує на прес-конференцію, присвячену фестивалю «ІСТОРІЯ.UA», який відбудеться 5 – 6 травня 2018 р. у Запоріжжі.

 

Фестиваль започаткований Українським інститутом національної пам’яті і вперше відбувся у столиці минулої осені під гаслом "Історія без брому і нафталіну".

У програмі події запланований допрем’єрний показ фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри" за участю акторів та режисера Олеся Янчука. Показ фільму в Україні відбудеться восени, але вже у травні його безкоштовно побачать у Запоріжжі під час фестивалю.

Також перед мешканцями виступить гурт "Гайдамаки" та народні колективи Запоріжжя.

Окрім цього у програмі фестивалю ще понад 20 заходів, які відбудуться протягом 5-6 травня у Запоріжжі, серед них: презентації книг, майстер-клас з пошуку документів в архівах СБУ, дискусії, круглі столи, лекції.

Спікери:

Олена Халімон — начальниця Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам'яті;

Ірина Пономаренко — головний спеціаліст Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації;

Марина Сотник — керівник відділу зв’язків із громадськістю Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки;

Оксана Герман — директор Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтва, координатор культурно-мистецької акції "Запорізькі обереги";

Любов Мороко — голова організації Благодійний фонд "Лебедія", координатор культурно-мистецької акції "Патріотична весна";

Віктор Текуч — директор видавництва АА "Тандем", партнер фестивалю "ІСТОРІЯ.UA";

Михайло Мордовськой — директор Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, Запорізька обласна універсальна бібліотека.

Час: 24 квітня, вівторок, 11:00

Місце: конференц-зал Запорізької обласної універсальної бібліотеки, просп. Соборний, 142

Контакт: Прес-служба Українського інституту національної пам’яті, +380 44 281 08 91

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.