АНОНС: У Запоріжжі пройде фестиваль «ІСТОРІЯ.UA»

Український інститут національної пам’яті запрошує на прес-конференцію, присвячену фестивалю «ІСТОРІЯ.UA», який відбудеться 5 – 6 травня 2018 р. у Запоріжжі.

 

Фестиваль започаткований Українським інститутом національної пам’яті і вперше відбувся у столиці минулої осені під гаслом "Історія без брому і нафталіну".

У програмі події запланований допрем’єрний показ фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри" за участю акторів та режисера Олеся Янчука. Показ фільму в Україні відбудеться восени, але вже у травні його безкоштовно побачать у Запоріжжі під час фестивалю.

Також перед мешканцями виступить гурт "Гайдамаки" та народні колективи Запоріжжя.

Окрім цього у програмі фестивалю ще понад 20 заходів, які відбудуться протягом 5-6 травня у Запоріжжі, серед них: презентації книг, майстер-клас з пошуку документів в архівах СБУ, дискусії, круглі столи, лекції.

Спікери:

Олена Халімон — начальниця Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам'яті;

Ірина Пономаренко — головний спеціаліст Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації;

Марина Сотник — керівник відділу зв’язків із громадськістю Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки;

Оксана Герман — директор Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтва, координатор культурно-мистецької акції "Запорізькі обереги";

Любов Мороко — голова організації Благодійний фонд "Лебедія", координатор культурно-мистецької акції "Патріотична весна";

Віктор Текуч — директор видавництва АА "Тандем", партнер фестивалю "ІСТОРІЯ.UA";

Михайло Мордовськой — директор Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, Запорізька обласна універсальна бібліотека.

Час: 24 квітня, вівторок, 11:00

Місце: конференц-зал Запорізької обласної універсальної бібліотеки, просп. Соборний, 142

Контакт: Прес-служба Українського інституту національної пам’яті, +380 44 281 08 91

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.