Спецпроект

Мер Чикаго призначив День вшанування пам'яті жертв Голодомору в 2018 році

13 квітня мер м. Чикаго в США Рам Емануель проголосив 24 листопада 2018 року Днем вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.

Відповідну декларацію вручили українській стороні на зустрічі Рама Емануеля з Генеральним консулом України в Чикаго Ларисою Герасько та очільниками української громади міста. 

Текст документа опублікувала сторінка Генерального консульства у "Фейсбуці".

Декларація

Беручи до уваги, що в історії сучасного світу були періоди війни, спустошення й трагедії позначені необґрунтованими упередженнями; і

Беручи до уваги, що Голодомор — це українське слово на позначення масового винищення за допомогою штучно спричиненого голоду; і

Беручи до уваги, що Голодомор зачепив українців усіх вікових груп і призвів до смерті орієнтовно від 9 до 13 мільйонів людей; і

Беручи до уваги, Чикаго має давні та глибокі зв’язки з Україною, а велика й сповнена життя українська громада Чикажчини зробила важливий внесок у розвиток і добробут міста; і

Беручи до уваги, що спільнота українських американців у Чикаго спільно з українськими громадами по всьому світу вшановуватиме й згадуватиме загиблих у роки Голодомору; і

Беручи до уваги, що у 2018 році День пам’яті жертв Голодомору — 24 листопада 2018 — присвячується подіям 1932—1933:

Отже я, Рам Емануель, мер міста Чикаго, цим оголошую 24 листопада 2018 року Днем пам’яті жертв Голодомору в місті Чикаго і закликаю всіх мешканців приділити час, щоб згадати загиблих у часи Голодомору.

Як повідомлялося, в Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" презентували виставку "10 історій про Великий Голод".

У м. Торонто розпочали будівництво Меморіалу жертв Голодомору.

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.