Спецпроект

Мер Чикаго призначив День вшанування пам'яті жертв Голодомору в 2018 році

13 квітня мер м. Чикаго в США Рам Емануель проголосив 24 листопада 2018 року Днем вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.

Відповідну декларацію вручили українській стороні на зустрічі Рама Емануеля з Генеральним консулом України в Чикаго Ларисою Герасько та очільниками української громади міста. 

Текст документа опублікувала сторінка Генерального консульства у "Фейсбуці".

Декларація

Беручи до уваги, що в історії сучасного світу були періоди війни, спустошення й трагедії позначені необґрунтованими упередженнями; і

Беручи до уваги, що Голодомор — це українське слово на позначення масового винищення за допомогою штучно спричиненого голоду; і

Беручи до уваги, що Голодомор зачепив українців усіх вікових груп і призвів до смерті орієнтовно від 9 до 13 мільйонів людей; і

Беручи до уваги, Чикаго має давні та глибокі зв’язки з Україною, а велика й сповнена життя українська громада Чикажчини зробила важливий внесок у розвиток і добробут міста; і

Беручи до уваги, що спільнота українських американців у Чикаго спільно з українськими громадами по всьому світу вшановуватиме й згадуватиме загиблих у роки Голодомору; і

Беручи до уваги, що у 2018 році День пам’яті жертв Голодомору — 24 листопада 2018 — присвячується подіям 1932—1933:

Отже я, Рам Емануель, мер міста Чикаго, цим оголошую 24 листопада 2018 року Днем пам’яті жертв Голодомору в місті Чикаго і закликаю всіх мешканців приділити час, щоб згадати загиблих у часи Голодомору.

Як повідомлялося, в Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" презентували виставку "10 історій про Великий Голод".

У м. Торонто розпочали будівництво Меморіалу жертв Голодомору.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.