Археологи знайшли в Мексиці незвичайне кільцеве поховання. ВІДЕО

Під час розкопок в районі Тлалпан у столиці Мексики археологи знайшли десять людських скелетів, які було укладено по спіралі.

Зазначається, що поховання віддалено нагадує галактику Чумацький шлях, пише NV з посиланням на Science Alert.

 Незвичайне поховання в Мексиці. Фото: Mauricio Marat/Mexico's National Institute of Anthropology and History

Археолог Хімена Рівера Ескамілла, який вів розкопки, припускає, що переплетення знайдених кісток – це частина ритуальної церемонії. "Одна голова була на грудях іншого, а руки одного скелета були поміщені на спину іншого", - пояснює Ескамілла.

За словами антрополога, скелети походять з групи, яка проживала в цьому районі протягом 500 років у період між 700 і 400 роками до Р.Х. Як припускають експерти, могилі приблизно 2400 років. Це перше поховання докласичного періоду, яке вдалося знайти.

Судячи з усього, більшість скелетів належать молодим людям. Також серед рештків були виявлені кістки дитини у віці від 3 до 5 років і немовляти приблизно місячного віку. Поки ідентифіковані два жіночих і один чоловічий скелет.

Деякі з черепів і зубів були навмисне деформовані. Це відома практика серед спільнот Центральної Америки, яка може вказувати на соціальний статус, стать або спроби обожнювання померлих.

Як загинули ці 10 людей і чи померли вони разом, вченим ще належить з'ясувати. Якщо це вдасться встановити, знахідка стане важливою ілюстрацією того, як жили і вмирали люди в стародавніх суспільствах.

Нагадуємо, що нещодавно у Єгипті знайшли могилу жриці "богині-повитухи".

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.