Археологи знайшли в Мексиці незвичайне кільцеве поховання. ВІДЕО

Під час розкопок в районі Тлалпан у столиці Мексики археологи знайшли десять людських скелетів, які було укладено по спіралі.

Зазначається, що поховання віддалено нагадує галактику Чумацький шлях, пише NV з посиланням на Science Alert.

 Незвичайне поховання в Мексиці. Фото: Mauricio Marat/Mexico's National Institute of Anthropology and History

Археолог Хімена Рівера Ескамілла, який вів розкопки, припускає, що переплетення знайдених кісток – це частина ритуальної церемонії. "Одна голова була на грудях іншого, а руки одного скелета були поміщені на спину іншого", - пояснює Ескамілла.

За словами антрополога, скелети походять з групи, яка проживала в цьому районі протягом 500 років у період між 700 і 400 роками до Р.Х. Як припускають експерти, могилі приблизно 2400 років. Це перше поховання докласичного періоду, яке вдалося знайти.

Судячи з усього, більшість скелетів належать молодим людям. Також серед рештків були виявлені кістки дитини у віці від 3 до 5 років і немовляти приблизно місячного віку. Поки ідентифіковані два жіночих і один чоловічий скелет.

Деякі з черепів і зубів були навмисне деформовані. Це відома практика серед спільнот Центральної Америки, яка може вказувати на соціальний статус, стать або спроби обожнювання померлих.

Як загинули ці 10 людей і чи померли вони разом, вченим ще належить з'ясувати. Якщо це вдасться встановити, знахідка стане важливою ілюстрацією того, як жили і вмирали люди в стародавніх суспільствах.

Нагадуємо, що нещодавно у Єгипті знайшли могилу жриці "богині-повитухи".

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.