АНОНС: Презентація книги «Майдан. Свідчення. Допомога постраждалим»

У книзі представлені спогади про медичну допомогу майданівцям та розповіді про міжнародну солідарність в організації цього.

Це є вже другий том свідчень. Метою першого тому видання було показати масштаби та панораму подій, що відбувалися в 2013-2014 роках, зібравши спогади представників усіх груп учасників подій – бійців, медиків, кухарів, священиків, охоронців тощо – у Києві та в країні, де вирішувалася в ті дні доля нації.

 

Першу частину текстів нової книги складають спогади про медичну допомогу майданівцям та їх рідним у Києві та загалом Україні.

Це безпрецедентний досвід самоорганізації людей, який треба зафіксувати й осмислити. Майдан повинен стати важливим для національної пам’яті сучасників та знаковим для майбутніх поколінь.

У другій частині книги представлені розповіді про міжнародну солідарність в організації допомоги постраждалим. Ця практика теж не має аналогів у вітчизняній історії й варта того, щоб бути зафіксованою як подяка нашим закордонним друзям.

До участі запрошені: Євген Ніщук, Ольга Богомолець, Тетяна Ярошенко, Олександр Саврук, Артем Миргородський, Леонід Фінберг.

Модерує: Костянтин Сігов, видавництво "Дух і Літера"

Видання виходить в межах спільного видавничого проекту Києво-Могилянській Бізнес Школі та видавництва "Дух і Літера", та за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

Час: 22 лютого, четвер, 19.00

Місце: Києво-Могилянська Бізнес Школа, вул. Волоська 8/2 (2-й плац Києво-Могилянської Академії), 4 корпус, 4 поверх.

Вхід за попередньою реєстрацією за посиланням.

Нагадуємо, що 20 лютого було визначено переможця конкурсу на кращий проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.