Бандерівську ідеологію заборонами не переможеш — Кадиров

Президент Чечні Рамзан Кадиров схвально прокоментував зміни у польському законодавстві. Але вважає, що цих змін не досить.

Сайт "Ехо Москви" поширив коментар Рамзана Кадирова, посилаючись на канал президента Чечні в "Телеграмі".

"Польща зіткнулася з наслідками втручання країн, які несуть "демократію" в інші держави. Ці країни, затіваючи революцію в Україні, подавали все як захист інтересів українського народу, а в підсумку руїна, хаос, анархія та нацистська ідеологія. І це зачепило не тільки Україну, але і її сусідів. "Бандерівські настрої" стали небезпечними й для Польщі", — написав Кадиров.

Голова Чечні посварив польських політиків:

"Про це Росія неодноразово попереджала, закликаючи Європу не забувати, якою ціною далася перемога над Третім Райхом. Знищення пам'ятників солдатам, насмішки й збиткування на адресу ветеранів ВВВ не минулися безслідно. Зловісний вишкір нацизму загрожує Європі. Якби ви дослухалися до Росії, то можна було б зупинити це зло, яке насувалося, в зародку".

При цьому Кадиров запропонував власний шлях боротьби з "бандерівською ідеологією":

"Та все ж, перезаписуючи історію неможливо перемогти "бандерівську ідеологію", неможливо перемогти нацизм, неможливо перемогти тероризм. Ви повинні дати людям на заміну іншу ідеологію, ідею можна вбити тільки іншою ідеєю.

"Заборонні заходи, покарання й переслідування мало чим допоможуть, якщо й далі проводитиметься агресивна зарубіжна політика у відношенні тих, хто врятував світ від фашизму".

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

Українське МЗС заявило про свою глибоку стурбованість ухваленням цього законопроекту. Із різкою критикою законопроекту виступили ізраїльські дипломати й політики.

Вночі з 31 січня на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив законопроект. Напередодні нічного голосування Державний департамент США оприлюднив заяву, в якій висловив побоювання, що зміни до закону про ІНП можуть підірвати свободу слова і свободу академічних дискусій.

Наразі проект закону ще не підписаний президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.