АНОНС: У Макарові презентують "Книгу пам’яті полеглих за Україну" та розгорнуть "Блокпост пам’яті"

20 лютого в м. Макарові Київської області презентують другий том "Книги пам’яті полеглих за Україну" та виставку "Блокпост пам’яті".

"Герої не вмирають – вони назавжди у наших серцях та у "Книзі пам’яті полеглих за Україну", – говорять організатори презентації.

Її другий том, який розповідає про військовослужбовців із Київщини, презентуватимуть цього вівторка в Макарівському районному Будинку культури. Наклад другого тому – 1000 примірників. Усі книги безкоштовно передаються родинам загиблих бійців.

 

Важливою частиною заходу стане виставка "Блокпост пам’яті", що розповідає про події на російсько-українській війні. Її спеціально привезли до Макарова, аби пересічні громадяни на власні очі побачили, через що довелося пройти нашим захисникам і яка ціна спокою в Україні.

Експонати – артефакти з російсько-української війни, що зібрала пошукова експедиція "Евакуація-200", а також речі, передані родинами загиблих героїв. Доповнюють атмосферу тих подій – ящики з-під боєприпасів, особисті фото, листи та речі наших захисників.

 

Експозиція виставки вже здобула чималу популярність і відвідала низку регіонів.

20 лютого, вівторок, 14.00

Місце: Макарівський районний Будинок культури.

Організатори: Міжнародна організація дослідників фортифікації "Цитадель", пошукова група місії цивільно-військового співробітництва "Евакуація-200", ГО "Спеціалізоване пошукове об’єднання "Вертикаль"", Макарівська селищна рада, Макарівський РБК та Макарівський районний історико-краєзнавчий музей.

Контакти для ЗМІ: (067) 9565818 (Віталій).

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.