АНОНС: У Макарові презентують "Книгу пам’яті полеглих за Україну" та розгорнуть "Блокпост пам’яті"

20 лютого в м. Макарові Київської області презентують другий том "Книги пам’яті полеглих за Україну" та виставку "Блокпост пам’яті".

"Герої не вмирають – вони назавжди у наших серцях та у "Книзі пам’яті полеглих за Україну", – говорять організатори презентації.

Її другий том, який розповідає про військовослужбовців із Київщини, презентуватимуть цього вівторка в Макарівському районному Будинку культури. Наклад другого тому – 1000 примірників. Усі книги безкоштовно передаються родинам загиблих бійців.

 

Важливою частиною заходу стане виставка "Блокпост пам’яті", що розповідає про події на російсько-українській війні. Її спеціально привезли до Макарова, аби пересічні громадяни на власні очі побачили, через що довелося пройти нашим захисникам і яка ціна спокою в Україні.

Експонати – артефакти з російсько-української війни, що зібрала пошукова експедиція "Евакуація-200", а також речі, передані родинами загиблих героїв. Доповнюють атмосферу тих подій – ящики з-під боєприпасів, особисті фото, листи та речі наших захисників.

 

Експозиція виставки вже здобула чималу популярність і відвідала низку регіонів.

20 лютого, вівторок, 14.00

Місце: Макарівський районний Будинок культури.

Організатори: Міжнародна організація дослідників фортифікації "Цитадель", пошукова група місії цивільно-військового співробітництва "Евакуація-200", ГО "Спеціалізоване пошукове об’єднання "Вертикаль"", Макарівська селищна рада, Макарівський РБК та Макарівський районний історико-краєзнавчий музей.

Контакти для ЗМІ: (067) 9565818 (Віталій).

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.