Офіційна Варшава нeзадоволeна пeрeговорами щодо "історичних" супeрeчок

Канцелярія президента Республіки Польща висловила глибоке розчарування результатом перемовин між віце-прем’єр-міністрами України й Польщі.

Відповідну заяву опубілкував офіційний сайт відомства.

"Відсутність рішення української сторони у фундаментальному питанні, яким є скасування заборони польських ексгумацій на території України, означає суттєвий регрес довіри й не реалізує уталеного президентами обох країн мандату на переговори, що значно обтяжує взаємні відносини", —  ідеться в офіційному повідомленні Шефа кабінету президента Республіки Польща Кшиштофа Щерського.

Президентська адміністрація висловила сподівання, що найближчим часом заборону скасують "в дусі виконання взятих зобов’язань".

Нагадаємо, 16 лютого віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко зустрівся зі своїм польським колегою Пйотром Ґлінським.

Українська сторона порушила питання відновлення зруйнованих українських пам'яток на території Польщі незалежно від їхнього статусу та зняття обмеження на в'їзд для ряду громадян нашої держави.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР