АНОНС: У Києві презентують працю ідеолога націоналізму, вбитого нацистами

Перевидання праці провідного діяча українського національно-визвольного руху, ідеолога українського націоналізму Дмитра Мирона ("Орлика") "Ідея і Чин України" презентують у Києві.

Презентація приурочена до 89-ї річниці створення ОУН (3 лютого 1929 року). 

 

Дмитро Мирон ("Максим Орлик", "Орлик", "Піп", "Андрій"; 1911 - 1942) - провідний діяч ОУН(б), крайовий провідник ОУН на Північно-східних українських землях із центром у Києві (1941-1942). Загинув у перестрілці з агенами нацистського СД на розі сучасних вул. Б. Хмельницького та Лисенка.  

У заході візьмуть участь Голова Проводу Організації українських націоналістів (бандерівців), Генеральний секретар Світового конгресу Українців Стефан Романів, директор НАЦ "Українські студії стратегічних досліджень" Юрій Сиротюк та редактор офіційного видання ОУН(б) "Шлях Перемоги" Віктор Рог.

2 лютого, п’ятниця, 11.00

Місце: прес-центр Української інформаційної служби (м. Київ, вул. Ярославів Вал, 9).

Організатори: Українські студії стратегічних досліджень та Українська інформаційна служба.

Вхід вільний.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.