Історик Юрій Дмітрієв – на свободі

Про це повідомила його донька Єкатєріна Клодт.

Голова карельського "Меморіалу" Юрій Дмітрієв віднайшов місця масових поховань політичних в’язнів комуністичного режиму в урочище Сандармох.

Це відбулося у 1997 році під час спільної експедиції із Веніаміном Іофе, Іриною Фліге та іншими. В урочище Сандармох були розстріляні Микола Куліш, Лесь Курбас, Антін Крушельницький, Микола Зеров, Валер’ян Підмогильний, Валер’ян Поліщук, Мирослав Ірчан, Григорій Епік. 27 жовтня – 4 листопаді 1937 року у Сандармосі розстріляли 1111 в’язнів Соловецької тюрми особливого призначення, серед них – сотні українців.

 Юрій Дмітрієв. Фото Томаша Кізни, memo.ru

 Дмітрієв був арештований 26 грудня 2016 року за підозрою у виготовлені дитячої порнографії. Звинувачення з самого початку спричинило суспільний резонанс. Російський "Меморіал" вважає справу проти Дмітрієва сфабрикованою.

Дмітрієв провів в ув’язненні більше року і відпущений на підписку про невиїзд. У телефонній розмові із російськими медіями він подякував за підтримку усім, хто допомагав: "Це все ви зробили! Дякую усім вам!"

Усі публікації за темою "Сандармох"

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.