У Холмі відзначили 100-ліття незалежності УНР. Не без ексцесів

Подія відбулась поруч із холмською кафедральною православною церквою святого Івана Богослова, де знаходяться могили вояків Української Народної Республіки.

Про це повідомляє видання "Наше Слово".

 Фото - Павла Лози

До присутніх звернувся д-р Григорій Купріянович, голова Українського товариства. Пізніше учасники поклали квіти та запалили свічки. Після цього на урочистому концерті в залі Державної вищої професійної школи виступив чоловічий український хор з Польщі „Журавлі".

Микола Ярмолюк, радник-посланник посольства України, вручив відзнаку від міністерства оборони України священику мітрату православної церкви в Холмі Івану Лукашуку.

Подію організувало Українське товариство під патронатом посла України в Польщі Андрія Дещиці та в співпраці з консулом України Станіславом Адамяком.

 Фото - Павла Лози

Не відбулося і без неприємних моментів. На подію прийшли також кілька осіб, серед яких була дівчина у футболці з надписом „Львів є польським, а Донбас – російським", а хлопець у футболці з надписом „Смерть бандерівцям!".

У Польщі відзначення 100-річчя незалежності України відбудуться також у Варшаві, Кракові, Любліні та інших містах.

Читайте також:

100 років Української незалежності. ПРОГРАМА подій у Києві

По всій Україні відкриється виставка "100 років боротьби: Українська революція 1917-1921". РОЗКЛАД

АНОНС: У Києві відзначать 155-у річницю Січневого повстання

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.