Путін порівняв тіло Леніна з мощами християнських святих

Президент Росії Володимир Путін заявив, що комуністична ідеологія схожа на християнство, а тіло Леніна в мавзолеї – на мощі святих.

Про це він сказав в інтерв’ю для фільму "Валаам", фрагмент якого показав телеканал "Росія-1", передають "Крым. Реалии".

"Віра завжди нас супроводжувала, вона укріплювалася, коли країні нашій, народу нашому було особливо тяжко. Були такі зовсім жорстокі богоборницькі роки, коли знищували священиків, руйнували храми.

Але одночасно створювали нову релігію. Комуністична ідеологія, вона дуже нагадує християнство, насправді – свобода, рівність, братерство, справедливість – це все закладено у Святому Письмі, це все там є.

А кодекс будівничого комунізму? Це сублімація, це просто такий примітивний витяг із Біблії, нічого нового не вигадали", – сказав Путін.

Російський президент також порівняв ставлення комуністів до Леніна зі вшануванням святих у християнстві. Путін заперечив заяву про те, що перебування тіла більшовицького вождя в мавзолеї на Красній площі в Москві суперечить православним традиціям.

"Коли мені кажуть, що немає у християнстві такої традиції…Ну як же немає, в Афон поїдьте, подивіться там, мощі святі є, та й у нас ось тут теж святі мощі", – заявив Путін.

Він додав, що радянська влада, на його думку, "не вигадала нічого нового" і "просто пристосувала під свою ідеологію те, що людство вже давно винайшло".

Фільм "Валаам" присвячено монастирю, який часто відвідує Володимир Путін. Автор цього кіно – Андрій Кондрашов, який раніше зняв фільм пропагандистський "Крим. Шлях на Батьківщину". 

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.