Путін порівняв тіло Леніна з мощами християнських святих

Президент Росії Володимир Путін заявив, що комуністична ідеологія схожа на християнство, а тіло Леніна в мавзолеї – на мощі святих.

Про це він сказав в інтерв’ю для фільму "Валаам", фрагмент якого показав телеканал "Росія-1", передають "Крым. Реалии".

"Віра завжди нас супроводжувала, вона укріплювалася, коли країні нашій, народу нашому було особливо тяжко. Були такі зовсім жорстокі богоборницькі роки, коли знищували священиків, руйнували храми.

Але одночасно створювали нову релігію. Комуністична ідеологія, вона дуже нагадує християнство, насправді – свобода, рівність, братерство, справедливість – це все закладено у Святому Письмі, це все там є.

А кодекс будівничого комунізму? Це сублімація, це просто такий примітивний витяг із Біблії, нічого нового не вигадали", – сказав Путін.

Російський президент також порівняв ставлення комуністів до Леніна зі вшануванням святих у християнстві. Путін заперечив заяву про те, що перебування тіла більшовицького вождя в мавзолеї на Красній площі в Москві суперечить православним традиціям.

"Коли мені кажуть, що немає у християнстві такої традиції…Ну як же немає, в Афон поїдьте, подивіться там, мощі святі є, та й у нас ось тут теж святі мощі", – заявив Путін.

Він додав, що радянська влада, на його думку, "не вигадала нічого нового" і "просто пристосувала під свою ідеологію те, що людство вже давно винайшло".

Фільм "Валаам" присвячено монастирю, який часто відвідує Володимир Путін. Автор цього кіно – Андрій Кондрашов, який раніше зняв фільм пропагандистський "Крим. Шлях на Батьківщину". 

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.