Парад військ та реконструкція бою. Як відзначили річницю ЗУНР у Львові. ФОТО

У неділю, 5 листопада, в центрі Львова провели урочистий марш слави Галицької армії та військ Української Народної Республіки.

Організувало марш "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять"" у рамках відзначення 99-ї річниці Листопадового чину, передає ZAXID.net.

За інформацією прес-служби Львівської облдержадміністрації, у марші слави взяли участь понад 60 реконструкторів зі Львова та інших областей, які у формі Української Галицької армії пройшли від скверу "На Валах" через проспект Свободи до площі Ринок.

 Усі фото: Павло Паламарчук / ZAXID.NET
 
 

Ходу супроводжував оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, який виконував стрілецькі пісні та марші.

Окрім цього "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять"" провело перед Ратушею та у сквері "На Валах" біля приміщення ЛОДА театралізоване військово-історичне дійство "Бої за столицю – Львів", під час якого відтворили події 1918 року.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

За словами реконструкторів, ці локації для відтворення вибрали не випадково. Взялись відтворювати події у тих місцях, де вони справді відбувались 99 років тому.

Як повідомлялося, 1 листопада у Львові на території Личаківського кладовища вшанували пам'ять українських вояків з нагоди 99-тої річниці заснування Західноукраїнської Народної Республіки.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.