Парад військ та реконструкція бою. Як відзначили річницю ЗУНР у Львові. ФОТО

У неділю, 5 листопада, в центрі Львова провели урочистий марш слави Галицької армії та військ Української Народної Республіки.

Організувало марш "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять"" у рамках відзначення 99-ї річниці Листопадового чину, передає ZAXID.net.

За інформацією прес-служби Львівської облдержадміністрації, у марші слави взяли участь понад 60 реконструкторів зі Львова та інших областей, які у формі Української Галицької армії пройшли від скверу "На Валах" через проспект Свободи до площі Ринок.

 Усі фото: Павло Паламарчук / ZAXID.NET
 
 

Ходу супроводжував оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, який виконував стрілецькі пісні та марші.

Окрім цього "Товариство пошуку жертв війни "Пам’ять"" провело перед Ратушею та у сквері "На Валах" біля приміщення ЛОДА театралізоване військово-історичне дійство "Бої за столицю – Львів", під час якого відтворили події 1918 року.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

За словами реконструкторів, ці локації для відтворення вибрали не випадково. Взялись відтворювати події у тих місцях, де вони справді відбувались 99 років тому.

Як повідомлялося, 1 листопада у Львові на території Личаківського кладовища вшанували пам'ять українських вояків з нагоди 99-тої річниці заснування Західноукраїнської Народної Республіки.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.