В американському штаті Огайо знайшли людські рештки, яким 900 років

Чоловік, який шукав наконечники для стріл у центральному Огайо, натрапив на людські кістки, яким, імовірно, 900 років.

Про це повідомляє "Сі-Ен-Ен".

Коли детективи та коронер (слідчий у справах про насильницьку смерть) округу Кошоктон 21 липня приїхали на виклик 911, вони підтвердили, що кістки належали людині та сказали, що вони "схоже, лежали там дуже давно", заявив шериф округу Тім Роджерс.

Спільними зусиллями низки установ рештки вилучили та відправили на експертизу, яка тривала біля шести тижнів.

Відтак кримінальна справа перетворилася на предмет дослідження істориків, оскільки людським останкам виявилося близько 900 років.

"Важко повірити, що вони такі давні і що ніхто їх не знайшов раніше, – сказав Джон Кроунеппл, який проживає неподалік місця, де було виявлено знахідку. – З’ясувати, кому вони належали, вочевидь, буде складно".

Місцеві експерти повідомили, що кістки могли належати корінним американцям із племен хоупвел або делаверів, про яких відомо, що вони мали поселення в центральному Огайо.

Місцева влада запевнила, що розслідування триває, проте додаткових подробиць про знахідку не надала.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.