На Миколаївщині відкрили капсулу з посланням від комсомольців 1967 року. ФОТО

У м. Первомайську Миколаївської області відкрили капсулу з посланням комсомольців, яку заклали 50 років тому.

Про це повідомляє сайт 05161.com.

 

Дізнатися, що ж хотіли сказати "будівники комунізму" людям майбутнього, прийшли мешканці міста, серед яких були й учасники закладки послання.

У капсулі зберігалися: власне послання, комсомольські значки й тексти пісень. 

 

Зміст послання засвідчує, наскільки змінилося політичне обличчя країни:

"Ви – покоління щасливих: над вами чисте небо, а війни у світі для, всіх, хто живе у 2017 році, стали історією. Ви не скандували: "Ганьба агресорам Ізраїлю", вам не довелося брати участь у мітингах протесту проти злочинної війни у В’єтнамі, читати в газетах про провокації проти революційної Куби. Як далеко від вас ці, сучасні нам, події…"

 
 
 

Між іншим, автори послання цікавилися, чи пам’ятають у 2017 році Павку Корчагіна – головного героя ідеологічної повісті Миколи Островського "Як гартувалася сталь".

"…Шумить золота пшениця на неозорих полях, цвіте збудований тобою Комсомольськ не тільки на Землі, але й на Венері, і на Марсі…"

 
 

У свою чергу молодь Первомайська записала своє звернення до молодих людей, які житимуть у місті у 2067 році. Послання помістили в ту ж саму капсулу, якій у 2067 році буде 100 років.

 

Як повідомлялося, 8 червня в російському м. Тольятті не змогли знайти закладену в 1967 році капсулу з посланням від комсомольців.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.