На Прикарпатті відкопали бідон з архівними документами. ФОТО

Місцеві мешканці села Вікторів Галицького району Івано-Франківської обл. відкопали бідон з архівними документами.

Знайдені документи в погано стані й потребують реставрації, оскільки через дірку в бідоні їх залило водою. За припущеннями істориків, це архіви УПА, передає ГалІнфо.

 

Завідувач відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею Валерій Твердохліб розповідає – пам’ятка цікава, але ситуація з документами критична. 

"Зараз важко сказати, чи можливо їх відновити. Ми проводимо консультації з реставраторами зі Львова, які уже працювали з таким матеріалом. Незабаром ми дізнаємось, наскільки папери важливі. Останнім часом такі знахідки трапляються. Думаю багато чого ще сховано", – переконаний реставратор.

 

Він додає: проблема в тому, що в Івано-Франківську немає фахівців по реставрації таких паперів. Немає також і державного фінансування в цьому напрямку.

Очільник "Поступового гурту франківців" Сергій Адамович, якому передали бідон, розповідає:

"Ми думаємо, що це документи ОУН УПА і зараз працюємо з фаховими реставраторами і істориками.  Ми залучили до роботи відомого реставратора Валерія Твердохліба. Сподіваюсь нашими зусиллями вдасться зберегти частинку історії".

 

До слова, не так давно у цьому ж селі знайшли ідентичний бідон з документами. Оскільки вони були у кращому стані, вдалось одразу встановити, що це документи  українського підпілля. Зараз вони також на реставрації.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.