Сплюндрований пам’ятник Олені Телізі вже як новенький. ФОТО

Активісти відчистили від фарби пам’ятник поетці вже за кілька годин після інциденту.

Фото спонтанної толоки розмістив у себе на сторінці в facebook депутат Київської міської ради Вадим Васильчук.

 Спонтанна толока біля пам'ятника Олені Телізі у Бабиному Яру у суботу, 18 березня 2017 року. Фото: Вадим Васильчук

Він також прокоментував подію:

"Кілька годин спільної праці: друзів, що відгукнулися, клінінговоі компанії; 

Олена Теліга вже заново народилася! Увага громади, журналістів тепер прикута до якнайшвидшого розслідування - хто вчинив вандалізм!"

У прес-службі ГУ Нацполіції в Києві повідомили, що вирішується питання про відкриття справи за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці встановлюють свідків і очевидців події, а також розшукують осіб, причетних до скоєння правопорушення. Про це повідомляє сайт "Новинарня".

"Буде як новенька!" - стверджують учасники толоки. Фото: Вадим Васильчук 

Активісти випередили чиновників і комунальників.

Пам’ятник Телізі відновлять у найближчі години, пообіцяв віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Розенко повідомив, що звернувся до київського міського голови Віталія Кличка із закликом негайно привести пам’ятник до нормального вигляду, а до Нацполіції – знайти вандалів і посилити охорону об’єктів національно-культурної спадщини.

"Говорив тільки що з Віталієм Кличком. Отримав чітке запевнення, що пам’ятник у найближчі години буде повністю відновлено", – написав Розенко в соцмережі.

Також віце-прем’єр-міністр зазначив: 

"Пам’ятник, що руйнує радянсько-більшовицькі міфи про роль ОУН у Другій світовій війні. Пам’ятник, що нагадує всім нам про те, що в Бабиному Яру було знищено десятки кращих представників українського підпілля… 

Але такий акт вандалізму ще раз підтверджує, що ми на правильному шляху. Ми відкриваємо не тільки пам’ятники, але і справжню історію України, поступово, але впевнено втікаємо від комуністично-радянського минулого".

Читайте також:

В пошуках "своєї" України. Від Підмосков'я до Бабиного Яру

Олена Теліга: "Життя - це боротьба, а боротьба - це справжнє життя"

---

МЕМОРІАЛ У ГУТІ ПЕНЯЦЬКІЙ ЗНОВУ СПЛЮНДРУВАЛИ

Війна пам'ятників триває. Тепер у Підкамені

Вандалізм у Підкамені та Львові. Реакція органів влади та дипломатів

Пам’ятник у Гуті Пеняцькій відбудований

НЕВІДОМІ ПІДІРВАЛИ МЕМОРІАЛ У ГУТІ ПЕНЯЦЬКІЙ. ФОТО, ВІДЕО

Вандалізм у Гуті Пеняцькій. Реакція в Україні та Польщі

Вандали пошкодили Меморіал жертвам комунізму у Биківні. ФОТО

Інцидент у Биківні. Реакція органів влади та дипломатів

Інститут нацпам'яті опублікував заяву з приводу руйнування українських могил у Польщі

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.