Автор постанови про "геноцид" на Волині став віце-міністром оборони Польщі

Депутата Сейму від керівної партії Польщі "Право і Справедливість" Міхала Дворчика призначили заступником міністра оборони Польщі Антонія Мацеревича.

Про це повідомляє "Європейська правда"  з посиланням на TVN24.

Дворчика було призначено в понеділок рішенням міністра оборони Польщі Антонія Мацеревича. Церемонія призначення відбулася під час заходів на честь Національного дня пам'яті "Проклятих солдатів" у Варшаві.

Видання відзначає, що Дворчик у міністерстві відповідатиме в першу чергу за формування нового роду військ – військ територіальної оборони, які були створені в Польщі на початку 2017-го року.

42-річний Міхал Дворчик віком є депутатом від вересня 2015 року. Уродженець Варшави, він працював в органах місцевого самоврядування в Мазовецькому воєводстві.

З вересня 2016 року Дворчик був членом парламентського комітету з оборони, пізніше очолював комісію по зв'язках із співвітчизниками за кордоном, звідки звільнився 23 лютого.

Нагадаємо, що українцям Дворчик відомий, в першу чергу тим, що він є автором резолюції "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.