Триває зголошення на круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX-XXI століть"

28 липня відбудеться круглий стіл, присвячений 100-річчю створення в Меджибожі 1-го Українського корпусу під командуванням Павла Скоропадського.

Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації та Державний історико-культурний заповідник "Межибіж" спільно з Хмельницькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України 28 липня 2017 року проводять круглий стіл "Українське військо: сторінки історії XX—XXI століть".

Робота планується за такими напрямами:

1. Історія українського війська ХХ—ХХІ століть. Становлення, випробування в боях і мирним часом.

2. Взаємовідносини військових і українських суспільно-політичних організацій напередодні та під час Української революції 1917—1921 рр.

3. Україна як театр військових дій двох Світових війн. Українці по обидва боки фронтів.

4. Павло Скоропадський — політичний та військовий діяч.

5. Історичні постаті — творці української армії.

6. Рецензії, повідомлення

Заявлені тематичні блоки не є вичерпними і можуть доповнюватися. Робочі мови — українська, польська, російська.

Детальні вимоги до доповідей зазначені тут. Матеріали доповідей надсилати до 20 липня 2017 року на е-mail: mezhybizh@gmail.com.

Для попередньої реєстрації необхідно оформити заявку та надіслати її на е-mail. Заявка повинна містити таку інформацію:

1.Прізвище, ім’я, по-батькові

2. Місто

3. Місце роботи

4. Посада

5. Науковий ступінь, вчене звання

6. Назва доповіді

7. Напрямок, в рамках якого заявляється участь та планується доповідь

8.Телефони

9. E-mail для листування

10. Форма участі заочна/очна

Матеріали круглого столу будуть видані як у друкованому вигляді у періодичному виданні "Науковий вісник "Межибіж", так і в електронному вигляді.

Довідки за телефонами:

067-943-74-04, Ігор Валентинович Западенко, заступник директора ДІКЗ "Межибіж" з наукової роботи.

096-531-74-49 Сергій Анатолійович Щур, секретар оргкомітету.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.