Міністр культури РФ боїться розпаду країни через "фальсифікацію історії"

Міністр культури Росії Володимир Мединський вважає, що "фальсифікація історії" може призвести до того, що Росія втратить свою територію та суверенітет.

Про це він заявив в інтерв’ю "Интерфаксу" 16 листопада, передає "Сноб".  

"Кінцевою метою фальсифікації історії стане розчленування країни, позбавлення нас території, суверенітету. Том ущо тільки так, поселивши інформаційний вірус у наші голови, презирство до своєї історії, своїх батьків, можна зруйнувати країну. Через це ми вже проходили в 1991 році", — заявив урядовець.

Що пан Мединський має на увазі під фальсифікаціями історії, стає зрозуміло з його оцінки двох виставок до 75-річчя Битви під Москвою, які відкрилися 17 листопада.

"Рівно 75 років тому під Москвою стався легендарний бій панфіловської дивізії з фашистами, — розповів Мединський. — Невже йдеться про уточнення історичних неточностей? Невже настільки важливо з’ясувати, чи цього дня вранці було 28 чи 38 чоловік напередодні бою під Москвою,  чи, може, в бій вступила ціла рота, а залишилося в живих 39 бійців? Невже йдеться про ці деталі? <...> Йдеться про інше".

Як повідомляли ЗМІ, на початку жовтня 2016 року Мединський облаяв тих, хто ставить під сумнів "подвиг 28 панфіловців".

"Моє найглибше переконання полягає в тому, що навіть якби ця історія була вигадкою від початку й до кінця, навіть якби не було Панфілова, навіть якби не було нічого це свята легенда, якої просто не можна торкатися. А люди, які це роблять, це закінчені нікчеми", — заявив він тоді.

Однак ще в 2015 році Державний архів Російської Федерації на підставі документів Головної військової прокуратури СРСР довів, що жодного подвигу не було, а всю історію вигадали радянські журналісти.

Нагадаємо, що в кінці жовтня низка академіків РАН звинуватили Володимира Мединського в міфотворчості та лженауці та закликали позбавити посадовця ступеня доктора історичних наук.

Міністр освіти РФ Ольга Васильєва заявила, що викладання історії без міфологізації неможливе.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.