У Бабиному Яру планують установити пам’ятник поетесі Олені Телізі

Кабінет Міністрів України доручив Київській міській державній адміністрації забезпечити спорудження памятника українській поетесі, члену ОУН Олені Телізі.

Про це повідомляють Українські новини. Монумент має з’явитися на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" до лютого 2017 року. Саме в лютому 1942 року Телігу та інших оунівців нацисти стратили в Бабиному яру.

Встановлення пам’ятника Олені Телізі є одним із заходів, які реалізуються Організаційним комітетом із підготовки та проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами нацистських розстрілів у Бабиному Яру.

Окрім того, міська адміністрація повинна забезпечити проектування і проведення ремонтно-реставраційних робіт у будівлі контори колишнього єврейського кладовища по вул. Мельникова, 44 і створення Меморіального музею.

Дивіться також:

В пошуках "своєї" України. Від Підмосков'я до Бабиного Яру

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.