В музеї Другої світової війни нагороджуватимуть "Народних Героїв"

7 травня 2016 року в головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні (Київ) відбудеться церемонія нагородження орденом "Народний Герой України".

Про це Історичній Правді повідомили організатори заходу.

Чергова церемонія стане символічною, адже відбудеться напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, зазначили організатори.

Вони підкреслили, що нагородження буде проводитися в Національному музею історії України у Другій світовій війні, де зберігається та вшановується пам’ять про учасників найбільшого мілітарного конфлікту ХХ ст., а з 2014 р. – ще й учасників війни на Сході України.

Серед 20 номінантів на нагородження:

Степан Чубенко (посмертно) – 16-літній сміливець із Краматорська, який одним із перших протидіяв окупантам. Саме він зірвав прапор "ДНР" з адміністративної будівлі Краматорська в липні 2014 р., згодом носив воду й їжу захисникам Краматорського аеропорту, влаштовував демонстрації в окупованому місті. Закатований терористами.

Павло Чайка – перший серед бійців АТО повний кавалер ордена "За мужність". Третю нагороду (І-го ступеня) він отримав за відвагу, виявлену в жорстокому бою під Дебальцевим у лютому 2015 р.

Вадим Свириденко – фельдшер 128-ї бригади, який дивом вижив у Дебальцівському котлі в лютому 2015 року. В результаті страшного обмороження втратив верхні й нижні кінцівки. Завдяки постійним тренуванням та винятковій силі волі вже почав користуватися протезами.

Олена та Володимир Куліші (посмертно) – подружжя волонтерів, яке загинуло в 2014 р. від рук бойовиків. Під час бомбардувань Олена та Володимир ховали сусідських дітей у своєму підвалі, надавали допомогу літнім сусідам, доставляли їжу українським солдатам, які перебували в Луганському аеропорту.

Сергій Шилов (посмертно) – командир 2-ї роти 8-го батальйону ДУК "Правий сектор". Його група тривалий час виконувала бойові завдання в районі сектора "М" (Маріуполь). 9 липня 2015 року Сергій підірвався на міні. Лікарі до останнього боролися за його життя, проте травми виявилися смертельними. 

Час і місце заходу: cубота, 7 травня о 12:00. Київ, вул. Лаврська, 27.

"Народний герой України" - недержавна нагорода, запроваджена волонтерами у 2015 р. Вручається за видатні заслуги в обороні незалежності України та волонтерської допомоги Збройним силам.

Наразі кавалерами ордену стали майже 200 осіб, серед яких – 140 військовослужбовців, 56 волонтерів, медиків, капеланів і журналістів, а також 4 політичних і громадських діячі.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.