Валенсу знову звинувачують у співпраці з польським "КГБ"

Колишній президент Польщі (1990-1995) і засновник профспілки "Солідарність" (1980-1989) Лех Валенса в 1970-76 роках був платним інформатором спецслужб соціалістичної Польщі.

Про це заявив глава Інституту національної пам’яті Польщі (ІНП) Лукаш Камінський.

За словами глави ІНП, документи, які були вилучені під час обшуку в будинку останнього комуністичного міністра внутрішніх справ генерала Чеслава Кіщака [помер 5 листопада 2015 року - ІП], включають і зобов'язання надавати інформацію, підписане кодовим ім’ям Валенси - Bolek.

Серед документів нібито є також звіти і чеки на отримання грошей, підписані Валенсою.

Лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса раніше визнав, що підписав зобов'язання бути інформатором, але наполягає на тому, що ніколи ним так і не став.

У 2000 році спеціальний суд не виявив жодних доказів співпраці Валенси зі спецслужбами.

Валенса завжди заявляв, що подібні звинувачення є абсурдними. "Ви не можете змінити факти вашою брехнею, звинуваченнями і підробками", - цитує слова Валенси агентство AFP.

Він знову планує звертатися до суду з вимогою спростувати заяви про його роботу на спецслужби.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.